Connect with us

Merhaba, ne arıyorsunuz?

Donanım

ASELSAN’ın Ürettiği Yeni Nesil KORAL Tanıtıldı

 ASELSAN tarafından geliştirilen Yeni Nesil KORAL Elektronik Harp Sistemi projesinin başladığı duyuruldu.

ASELSAN’ın Ankara Gölbaşı’nda bulunan yerleşkesinde düzenlenecek olan bir törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı törende Yeni Nesil KORAL Elektronik Harp sistemi projesinin başlatıldığını duyururken, ASELSAN tarafından üretilen ve yürütülen projeler hakkında da açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Gürgün ile birlikte şeref defterini imzalayan Erdoğan, basına kapalı olarak gerçekleştirilen gezide yürütülen projeler hakkında bilgiler aldı.

KORAL Elektronik Harp Sistemi’nin düzenlenen harekatlarda düşman radarlarının tespit edilmesi ve etkisiz hale getirilmesine yaptığı katkıyı dile getiren Erdoğan, Yeni Nesil KORAL projesinin de başlatıldığını duyurdu. Yeni sistemin düşman unsurlarını algılama ve etkisiz hale getirme alanında daha üstün bir kabiliyete sahip olacağı dile getiren Erdoğan, yeni üretilen ve teslimi yapılan projeler için Savunma Sanayii Başkanlığı’nı ve ASELSAN’ı tebrik etti.

 

Okan Ulu
Editör

Okan Ulu, Akdeniz Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Mezunu, Akdeniz Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi, TeknolojiHUB Kurucu Ortağı, Editör

Tıkla ve yorum yap.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir